MSZA ZA OJCZYŻNĘ

W 105  Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w  naszym kościele parafialnym odprawiono nabożeństwo za Ojczyznę. Mszę świętą celebrowali: Ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, ks. Robert Osak oraz ks. Jan Wąchała. Piękne kazanie o wartości Ojczyzny i miłości do niej, przeplatane fragmentami poezji naszych słynnych wieszczów wygłosił ks. Proboszcz. Po  mszy świętej, w której w Liturgię Słowa włączyli się samorządowcy Gminy Żegocina, wielu jej uczestników, w tym poczty sztandarowe gminy, jednostek OSP, szkół, przemaszerowały na  cmentarz wojenny nr 301 przy kościele. Tam strażak Wojciech Kępa odczytał Apel Pamięci, a następnie delegacje samorządu, szkół, stowarzyszeń złożyły zapalone znicze i wiązanki kwiatów, oddając w ten sposób hołd i wyrażając pamięć o spoczywających tu bohaterach walk o niepodległość Polski z czasów I wojny światowej.