Pierwsza Niedziela Adwentu

03 Grudnia 2023

1. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe – konkretnie na pokrycie kosztów przy wymianie instalacji elektrycznej w naszym kościele.
  2. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty będą o godz.6.3o oraz o 17.oo. Dwadzieścia minut przed Roratami zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Dzieci na wieczorną Mszę św. niech przynoszą lampiony. Będzie możliwość wylosowania figurki Pana Jezusa, a także inne niespodzianki. Podejmijmy wszyscy również postanowienia adwentowe, zachęcam tych którzy mają problem z alkoholem do postanowień abstynenckich.
  3. W środę 6 XII oraz w przyszłą niedzielę 10 XII, będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, Patrona naszej parafii. W środę kazania wygłosi Ks. dr Jakub Kuchta, pracownik Wydziału Katechetycznego w Tarnowie, a w niedzielę Ks. biskup Artur Ważny. Jeśli Pan Bóg pozwoli i będzie dobra pogoda, to zarówno w środę jak i w niedzielę po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę zapraszamy DSM, LSO, druhów strażaków i wszystkich parafian. Zachęcamy także do częstego udziału w codziennej Eucharystii, by dobrze przygotować się do parafialnej uroczystości. Wszystkich parafian, serdecznie zapraszamy do przybycia do naszej parafialnej świątyni po wielki dar odpustu. Wszystkich także zachęcamy do skorzystania z tej okazji ze spowiedzi, by zyskać odpust zupełny.
  4. Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszami św.
  5. W piątek, 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.3o, 8.3o, 11.oo i 17.oo. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału w Mszach Świętych. Na Mszy wieczornej przyjęcie 10 dziewczynek do DSM. Dziękujemy serdecznie rodzicom za troskę o rozwój duchowy swoich dzieci. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. A Ks. Piotrowi dziękujemy za opiekę nad DSM.
  6. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  7. Mamy już w kościele odnowione tabernakulum. Dziękuję pewnej rodzinie za pomoc w odnowieniu tabernakulum. Dziękujemy również Panom: Józef Jędrzejek, Marek Jędrzejek, Roman Jędrzejek za całodzienną pracę w naszym kościele.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Marka Jędrzejka.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.