Oktawa Narodzenia Pańskiego

31 Grudnia 2023

1. Jutro, w Nowy Rok, dodatkowa Msza św. o godz. 13.3o.
  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia.
  3. W czwartek na Mszach Świętych modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy.
  4. W piątek- I piątek, wynagradzamy Sercu Jezusowemu za nasze grzechy. Specjalnej spowiedzi nie będzie. W piątek ofiarami i modlitwą wspomagamy misje.
  5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na misje.
  6. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem Msza św. z liturgią niedzielną.
  7. W sobotę na plebani po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  8. W następną niedzielę Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Jerzego Lepianki.
  12. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą 2 gregorianki za śp. Stanisława Stachonia oraz 2 gregorianki za śp. Annę Mróz.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.