III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03 Marzec 2024

1. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa- prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  2. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.oo / dla dzieci /, 17.3o oraz o 19.oo, którą prowadzi młodzież. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. We wtorek na godz. 17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W czwartek na godz. 17.oo zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Kępy.
  7. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Zachęcamy do zakupu baranków i paschalików (10 zł.), jako wsparcie celów realizowanych przez Caritas diecezji tarnowskiej.
  10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Michał Ćwik, s. Andrzeja i Ireny, zam. Limanowa oraz Justyna Klęsk, c. Józefa i Krystyny, zam. Bełdno,

– Stach Wojciech, s. Kazimierza i Zofii, zam. Kamionka Mała oraz Emilia Dziedzic, c. Artura i Ewy zam. Żegocina    Zapowiedź I

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wójt Gminy Żegocina informuje, że do dnia 8.03.2024 r. przyjmowane są zgłoszenia mieszkańców chętnych do uczestnictwa w projekcie dot. montażu instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła oraz magazynów energii. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej gminy oraz w Urzędzie Gminy w pokoju 23.
  3. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie: 4 gregorianki za śp. Piotr Gajewski, 1 greg za śp. Andrzej Adamczyk oraz jeszcze jedna greg za śp. Łukasz Łagosz
  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Emilia Paruch,l. 78. Polećmy jeje nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…
  5. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.