NIEDZIELA  RADOŚCI LAETARE

W Kościele katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare (niedzielą radości). Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite” (Raduj się, wesel się Jerozolimo).W niedzielę Laetare w czasie mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. Mszę św. o 9.45 celebrowali: ks. Proboszcz Bogusław  Pasierb, ks. Leszek Dudziak oraz ks. Robert Osak. Nabożeństwo uświetniła  Schola Prafialna pięknym śpiewem pod kierunkiem Pani Małgorzaty Świątko. Na szczególną pochwałę zasługują solistki: Milena Duś, Julia Rosiek, Natalia Zelek, Joanna Zbyrowska, Magda Stach, Kornelia Siekacz, które odważnie śpiewały poszczególne zwrotki pieśni wielkopostnych. Śpiew piękną grą wzmocniły: Karolina Błoniarz  ( skrzypce), Oliwia Smoleń ( skrzypce), Magdalena Stach ( flet poprzeczny). Całość oprawy muzycznej była bardzo miła dla ucha. Na koniec mszy św. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za piękną grę i śpiew, Pani Organistce za przewodniczenie tej licznej grupie  oraz rodzicom za pomoc, dowożenie na próby i wszelkie wsparcie. Brawo!!!Już czekamy na kolejne spotkanie ze Scholą i zapraszamy chętne dzieci, które lubią i potrafią śpiewać do współpracy !