II Niedziela Wielkanocna

„Miłosierdzia Bożego”

7 Kwietnia 2024

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  2. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian na wyjątkowe nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, które rozpoczniemy o godz.14.3o. Za odmówienie dzisiaj Koronki można zyskać odpust zupełny.
  3. Zachęcamy także odmawiania indywidualnie czy też w gronie rodziny Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za bezinteresowną pomoc potrzebującym w naszej parafii- dzień dzisiejszy to ich święto.
  4. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  5. W poniedziałek zapraszamy młodzież kl. VIII na wieczorne nabożeństwo w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w poniedziałek od godz. 17.15.
  6. We wtorek o godz. 15.3o młodzież z Kamionnej i Żegociny przyjmie z rąk Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza sakrament bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy za tych młodych ludzi by byli odważnymi świadkami Chrystusa. Na Mszy św. zbierana będzie składka na fundację Jerzego Ablewicza. Ofiary przeznaczone są dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  7. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  8. W czwartek na godz. 18.oo zapraszamy uczniów kl. III szkoły podstawowej z Bytomska, Rozdziela i Żegociny wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św..
  9. Od najbliższego piątku rozpoczynamy całodniową adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Łucji Zelatorki Marii Juszczyk, a do 17.oo Siostry z Róży św. Agaty Zelatorki Rozalii Bilskiej.
  10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na czekające nas prace remontowe.
  11. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  12. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci które przystąpią do sakramentu Bierzmowania.
  15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Artur Sałaja, zam. Lubomierz oraz Natalia Kaczmarczyk, c. Jerzego i Joanny, zam Żegocina

– Rafał Stelmach, s. Grzegorza i Barbary, zam. Żegocina oraz Iwona Niewolak, c. Gustawa i Beaty, zam. Uście Solne

– Krzysztof Zimirski, s, Ryszarda i Barbary, zam. Bełdno oraz Ewelina Mazur, c. Stanisława i Iwony, zam. Ujazd

– Rafał Janiczek, s. Wiesława i Wiesławy, zam. Rozdziele oraz Anna Okapa, c. Stanisława i Józefy, zam. Kończyska

– Jarosław Wiktor, s. Marka i Anny, zam Kamionna oraz Justyna Piwowarczyk, c. Zdzisława i Wiesławy, zam. Żegocina

– Mateusz Wolak, s. Stanisława i Marii, zam. Żegocina oraz Klaudia Mierzwińska, c. Roberta i Arlety, zam. Konin

– Dawid Kuska, s. Józefa i Barbary, zam. Bełdno oraz Paulina Pokrzywniak, c. Jana i Urszuli, zam. Zielona Góra

– Szymon Stańdo, s. Andrzeja i Doroty, zam. Łąkta Dolna oraz Katarzyna Bajor, c. Józefa i Mirosławy, zam. Rozdziele

– Michał Dudek, s. Ireneusza i Małgorzaty, zam. Rozdziele oraz Justyna Grabiasz, c. Rafała i Anny, zam. Żegocina

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.