V Niedziela Wielkanocna

28 Kwietnia 2024

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła i energii elektrycznej.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny wraz z rodzicami.
  4. Od środy zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane będą codziennie o godz. 18.oo. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą czy obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii Loretańskiej.
  5. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.3o.
  7. W tym tygodniu przypada – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Praktykujmy 1-sze piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W I piątek odwiedzin chorych nie będzie.
  8. W sobotę wspomnienie św. Floriana. O godz. 16.oo zapraszamy na Mszę św. w intencji druhów strażaków.
  9. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  11. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego szczególnie podczas nabożeństw majowych.
  12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Rozdziela, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna 1 z Łąkty G. za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Tomasza Waligóry.
  15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Dominik Matras, s. Stanisława i Eweliny, zam. Bełdno oraz Gabriela Bagińska, c. Sławomira i Małgorzaty, zam. Lipnica Dln

– Wiktor Zatorski, s. Jana i Sylwii, zam. Żegocina oraz Natalia Mochel, c. Mieczysława i Mirosławy, zam. Olchawa

– Janiczek Marcin, s. Stanisława i Barbary, zam. Żegocina oraz Julia Kot, c. Sławomira i Bogusławy, zam. Kraków

– Mateusz Mucha, s. Józefa i Alicji, zam. Wieliczka oraz Justyna Tyndel, c. Stanisława i Bogusławy, zam. Bytomsko

– Mateusz Ziaja, s. Marka i Anny, zam. Limanowa- Sowliny oraz Klaudia Świder, c. Wojciecha i Ewy, zam. Bytomsko       –       Zapowiedź II

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się akcja „ Gramy dla 5”. Organizatorzy, Stowarzyszenie Żegocina OdNowa, serdecznie zapraszają wszystkich parafian. W związku z organizacją pojawią się utrudnienia, za które z góry organizatorzy przepraszają:

– już od południa w sobotę zamknięte zostaną wszystkie parkingi w górnej części Żegociny tj. od Centrum Kultury aż do Kościoła. Prosimy w miarę możliwości o przyjście pieszo na Mszę św.

– tak jak w zeszłym roku kursować będą busy z Bytomska, Bełdna i Rozdziela

– impreza rozpocznie się kiermaszem ciast, produkty będzie można nabyć po każdej Mszy św.

w związku z imprezą w przyszłą niedzielę zamiast Mszy św. o 15.oobędzie Msza św. o godz. 13.3o

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.