MSZA ZA OJCZYZNĘ

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich. Uroczystość ta – głęboko zakorzeniona w naszej historii – nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości. Celebrowana  msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez dwóch kapłanów ks. Proboszcza Bogusława Pasierba i ks. Piotra Klóskę była głównym elementem tegorocznego święta religijno – patriotycznego – obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na mszę św.  licznie przybyli także parafianie, którzy modlili się w intencji Ojczyzny i rządzących. Wysłuchali także homilii ks. Piotra, który mówił o obowiązkach wobec Ojczyzny, także tej wiecznej oraz o obowiązkach wobec Matki – Królowej Polski  wynikających z kultu maryjnego. Za udział w tej uroczystości podziękował główny celebrans, po czym zakończono trzeciomajową uroczystość.