NIEDZIELA TRÓJCY  ŚWIĘTEJ

Jedno z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich, obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, a więc w 56 dniu po Wielkanocy. Kolorem obowiązującym w liturgii jest biały. Ta tajemnica wiary ma zasadnicze znaczenie dla codziennego życia. Trójca Święta jest prawzorem każdej społeczności ludzkiej, a zwłaszcza rodziny, w której miłość i rodzenie wiążą ludzkie osoby w jedno ciało i jedno serce. W imię Trójcy Przenajświętszej zostaliśmy ochrzczeni. Zamieszkuje Ona w każdym człowieku znajdującym się w stanie łaski uświęcającej. Wiarę w Trójcę przenajświętszą wyznajemy czyniąc znak krzyża św. W bieżącym roku wypada ona w niedziele 26 maja – jest to również Święto Matki, dlatego w czasie jednej z Mszy św. modlono się szczególnie za wszystkie mamy naszej parafii. Mszę św. celebrował ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, który wygłosił również kazanie o znaczeniu wiary w naszym życiu oraz ks. Jan Wąchała. Oprawę muzyczną przygotował Chór szkolny pod kierunkiem P. Anny Maurer – Pasionek, a podziękowanie za mamę wygłosiła w imieniu wszystkich dzieci naszej parafii –Emilia Kępa. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bytomsku przygotowały wystawkę prac plastycznych „ Najpiękniejsza suknia dla Maryi” pod kierunkiem pani katechetki Magdaleny Pajor.  Jeszcze raz życzymy wszystkim Mamom wszelkich potrzebnych łask Bożych i pociechy ze swoich dzieci.