Błogosławieństwo nowych lektorów dekanatu lipnica murowana

W chłodne sobotnie popołudnie 22 maja 2021 uroczystą Mszą świętą o godz. 15.00 celebrowaną przez ks. Dziekana Dekanatu Lipnickiego – ks. Ryszarda Kołodzieja, ks. Andrzeja Basiagę – dekanalnego opiekuna LSO oraz kilku kapłanów – parafialnych opiekunów LSO zakończył się Kurs lektorski. Ksiądz Dziekan przyjął do grona lektorów 90 chłopców z parafii naszego dekanatu.

W czasie kazania jakie wygłosił do chłopców i zgromadzonych rodziców podkreślał znaczenie lektora w kościele, wyjaśniał, że lektor musi „świecić” przykładem  wzorowego zachowania w domu, szkole, środowisku, a przede wszystkim w kościele. Chłopcy z przejęciem słuchali słów tego doświadczonego kapłana.  Z godnością uczestniczyli w tej liturgii. Na zakończenie ks. Dziekan podziękował organizatorowi kursu – ks. Andrzejowi za wzorową organizację zajęć, chłopcom za to, że systematycznie uczestniczyli w zajęciach, Paniom polonistkom za cenne wskazówki w czasie warsztatów. Na zakończenie nowi lektorzy podziękowali księdzu dziekanowi oraz ks. Andrzejowi kwiatami i drobnymi upominkami. Po zakończonej Mszy świętej wykonano pamiątkowe zdjęcie, które będzie cenną pamiątką tej uroczystości. Nowi lektorzy natomiast otrzymali legitymacje.