DRUGI DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO

Wewnętrzna uroczystość odpustowa w Parafii Żegocina miała miejsce w śnieżny dzień, poniedziałek 6 grudnia 2021 roku. Centralnym punktem uroczystości była suma, która zgromadziła wielu czcicieli Świętego Mikołaja. Nabożeństwo celebrowane było przez pięciu kapłanów: ks. Mariusza Jachymczaka ( proboszcza parafii Lipnica Murowana), który wygłosił piękną homilię poświęconą Świętemu Mikołajowi, wzorowaniu się na Nim i umiejętności roztropnego dawania prezentów, ks. prałata Józefa Waśniowskiego (emerytowanego proboszcza parafii Pasierbiec), ks. kanonika Stanisława Szczygła (emerytowanego proboszcza parafii Łąkta Górna), ks. Tomasza Majchrzaka i ks. Jana Wąchałę.   Pod koniec mszy świętej wierni ośpiewali „ Te Deum”, po czym nastąpiło końcowe błogosławieństwo. Każdy mógł potem zgodnie z tutejszą tradycją, obejść ołtarz główny na kolanach. Udających się do domów wiernych na placu kościelnym słodyczami częstował Święty Mikołaj wraz z asystentkami z DSM.

[ngg src=”galleries” ids=”28″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]