i procesja fatimska

13 maja 1917 roku, Fatima w Portugali. Trójka pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta zajmuje się wypasaniem owiec na łące w pobliżu miasta. Nagle widzą błysk światła, a następnie Piękną Panią w bieli, otoczoną jasnym blaskiem. Tak wyglądało pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie”. 13 maja 2022 roku, w Święto Matki Bożej Fatimskiej (w piątek) popołudniowa msza święta odprawiona została o godzinie 18.00.


Po mszy świętej w kościele parafialnym i po rozpoczęciu modlitwy różańcowej, z kościoła wyruszyła uroczysta procesja, którą otwierali ministranci niosący krzyż, za nim szli lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci pierwszokomunijne z Żegociny przeżywające „biały tydzień”, licznie przybyli parafianie. Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej przywiezioną z Fatimy i ofiarowaną parafii przez ks. Bronisława Rośka (rodaka z Łąkty Górnej, pracującego obecnie we Francji) nieśli strażacy oraz przedstawiciele matek i ojców z terenu parafii. Nad bezpiecznym czuwali strażacy z OSP w Żegocinie. Różaniec odmawiali bracia z Róży Różańcowej z Bytomska. Kolejna procesja fatimska w Żegocinie odbędzie się w czerwcu i tak będzie co miesiąc, aż do października (włącznie). Nabożeństwo Fatimskie i towarzysząca mu procesja jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy do galerii zdjęć.