I komunia święta dzieci z Żegocina – 7.05.2022.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uroczystość I Komunii Świętej w Parafii Żegocina została podzielona na dwie części. W sobotę 7 maja, do przyjęcia Sakramentu przystąpiło 33 dzieci z klasy 3a i 3b z Żegociny. Wszystkie były przygotowywane do sakramentu przez ks. Sylwestra Pustułkę.

Przed godziną 11:00 dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się na placu przed kościołem, aby tam poprosić ich o błogosławieństwo. Po błogosławieństwie, Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb pokropił dzieci święconą wodą, a następnie wszyscy udali do kościoła aby uczestniczyć w jednej z najważniejszych Mszy w życiu każdego dziecka. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, a piękną homilię wygłosił ks. Marcin Łazarz.

W trakcie Mszy, dzieci zwróciły się do Pana Jezusa z prośbą o przyjęcie i godne przeżycie Komunii Świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, a już po przyjęciu Pana Jezusa do serca, złożyły podziękowania na ręce swoich rodziców, katechetów i wychowawców. W liturgię Mszy, oprócz dzieci pierwszokomunijnych włączyli się także dumni rodzice. Na pewno ten piękny dzień zapadnie w pamięć zarówno dzieciom jak i ich rodzicom na całe życie. Za tydzień I Komunie świętą przyjmą dzieci z Bytomska i Rozdziela.

Zapraszamy do galerii zdjęć.