IV procesja fatimska


13 sierpnia 1917 roku, w dniu, w którym miało mieć miejsce czwarte objawienie, dzieci nie mogły się udać do Cova da Iria, ponieważ zostali uwięzieni przez administratora kantonu Ourém, który chciał wyrwać im ich tajemnicę siłą. Dzieci wytrzymały to dzielnie.
O zwykłej porze, w czasie, gdy zebrani ludzie obserwowali małą białą chmurkę unoszącą się przez kilka minut nad zielonym dębem, usłyszano w Cova da Iria grzmot, po którym nastąpiła błyskawica. Byli oni także świadkami zjawisk związanych z zabarwianiem się na różne kolory twarzy ludzi, ubrań, drzew czy ziemi. Matka Boża na pewno przybyła, lecz nie odnalazła na miejscu spotkań trójki dzieci.
Powróciła kilka dni później, w posiadłości Valinhos ukazując się na zielonym dębie. Matka  Boża znowu poleciła dzieciom praktykowanie umartwień: „Módlcie się, módlcie się – mówiła – i czyńcie ofiary za grzeszników, ponieważ wiele dusz idzie do piekła, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”.

19 sierpnia 2022 r.  po Mszy  św.  celebrowanej przez ks. Proboszcza, ks. Tomasza, ks. Sylwestra i ks. Jana Liszkę rozpoczęła się IV Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Sylwester, różaniec odmawiały siostry z Róży Różańcowej św. Jadwigi Królowej, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety z Róży św. Faustyny i  bracia z Róży Różańcowej św. Stanisława Kostki .  Pogoda dopisała, więc procesja zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć