XXI niedziela zwykła – 21.08.2022.

 1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
 2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
 3. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową.
 5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Anny Wrona, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Grażyny Kukla.
 6. W sobotę o godz. 13.oo z parkingu przy Kościele wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Pasierbca, do Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. O godz. 18.oo w Sanktuarium odprawimy Mszę św. w intencji całej parafii.
 7. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy małżeństwa do udziału w Kursie Małżeńskim Alfa.
 8. Mieszkańcom Bytomska i Rozdziela bardzo dziękujemy za wykonanie pięknych wieńców.
 9. Jak już słyszeliśmy Ks. Biskup Ordynariusz mianował ks. Sylwestra Pustułkę wikariuszem w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, a Ks. Tomasza Majchrzaka posłał do pracy w parafii Limanowa Sowliny.  Ks. Sylwestrowi oraz Ks. Tomaszowi  bardzo dziękujemy za ofiarną posługę w naszej parafii- za pracę pracę duszpasterską i katechetyczną.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 1 z Konic, 1 z Rozdziela i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Agnieszki Gomułka.
 12. Z Mszy św. pogrzebowych zostanie odprawionych 8 Msze św gregoriańskich za śp. Marię Frączek.
 13. Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na wejście pieszej pielgrzymki tarnowskiej 25. 08. 2022o godz. 5.3o z parkingu przy kościele.
 14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć :               – Kamil Czapeczka, s. Ryszarda i Alfredy, zam. Trzciana oraz Agata Stokłosa, c. Kazimierza i Grażyny, Żegocina   Zapowiedź I
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca śp. Maria Frączek, 85 l. Plećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….
 17. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.