XXVII Niedziela Zwykła

02 X 2022

1. Msze św. dziś 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
  2. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 17.oo
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. We wtorek na godz. 17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w czwartek na 17.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami. Prosimy o obecność.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Anny Zbyrowskiej, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Barbary Wolak.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W I piątek odwiedzin chorych nie będzie. Spowiedzi nie odkładajmy na piątek.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic i spotkanie z Bractwem Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele remontowe. Trwają prace przy cmentarzu. Bardzo prosimy wszystkich o zrozumienie. Również młodzież pracującą.
  9. Zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwie różańcowym a w niedzielę o godz.15.oo. Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie. A starszych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

W poszczególnych dniach modlitwę różańcową poprowadzą następujące klasy:

• poniedziałek – kl. I i II
  • wtorek – kl. III i IV
  • środa – kl. V i VI
  • czwartek – kl. VII
  • piątek – kl. VIII
  • sobota – DSM i LSO
  1. W tym miesiącu, upływa kolejna pięcioletnia kadencja Rad Parafialnych. W związku z tym Ks. Biskup zarządził na miesiąc październik nowe wybory. Pierwszym etapem jest zgłaszanie przez wiernych kandydatów do nowej rady. Prosimy, zatem, aby przez najbliższy tydzień do wystawionych w kościele skrzynek, które będą umiejscowione przy bocznych ołtarzach, wrzucać kartki z nazwiskami kandydatów. W miarę możliwości uwzględniajmy także młodsze pokolenie parafian. Bardzo prosimy wszystkich o zaangażowanie.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  3. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Juszczyka.
  4. Spotkania w tym tygodniu :
  • w czwartek o 18.oo spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych
  • w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,
  • w sobotę o 9.oo DSM
  • w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W zakrystii są do nabycie kalendarze rolnicze w cenie 30 zł.
  3. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.