II NIEDZIELA ADWENTU

04 XII 2022

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii, oraz na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.3o i 17.oo Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.
  4. We wtorek 6 XII oraz w przyszłą niedzielę 11 XII, będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, Patrona naszej parafii. We wtorek kazania wygłosi dr Piotr Cebula, dyrektor wydziału ds małżeństw, a w niedzielę Ks. bp Artur Ważny. Jeśli Pan Bóg pozwoli i będzie dobra pogoda, to zarówno we wtorek jak i w niedzielę po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę zapraszamy DSM, służbę liturgiczną, druhów strażaków i wszystkich parafian. Zachęcamy także do częstego udziału w codziennej Eucharystii, by dobrze przygotować się do parafialnej uroczystości. Wszystkich parafian, serdecznie zapraszamy do przybycia do naszej parafialnej świątyni po wielki dar odpustu. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z tej okazji ze spowiedzi, by zyskać odpust zupełny.
  5. Spowiedź przed odpustem w poniedziałek i w piątek od 16.oo, a także codziennie pół godziny przed Mszami św. Proszę tak zorganizować sobie czas by w miarę możliwości, wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty.
  6. W czwartek, 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.3o, 8.3o, 11.oo i 17.oo. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału w Mszach Świętych.
  7. W piątek o godz. 19.oo GODZINA DLA JEZUSA. Jezus zaprasza nas do czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Skorzystajmy z zaproszenia.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska i 3 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Małgorzaty Sumara.
  11. Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny wzorem lat ubiegłych. Dochód z tych świec przeznaczony jest na diecezjalne dzieła charytatywne i na dożywianie dzieci w szkołach. Ofiara za małą świecę przynajmniej 10 zł.
  12. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  13. W środę 7 grudnia o godz. 18.oo w Szkole Podstawowej w Żegocinie odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy dotyczące wymiany pieców oraz dopłat. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  14. Z Mszy pogrzebowych zostanie odprawionych 1 gregorianka za śp. Tadeusza Kuklę.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.