II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENU

01 I 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele diecezjalne- do dyspozycji Ks. Bp Ordynariusza.
  3. W tym tygodniu Msze św. poranne o godzinie 7.oo
  4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.  Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na misje.
  5. W Święto Trzech Króli o godz. 11.oo – zakończenie Orszaku Trzech Króli, a także zakończenie Kolędy Misyjnej. Zapraszamy wszystkich.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszami św. Specjalnej spowiedzi nie będzie. Nie będzie również wyjazdu do chorych.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  8. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie najświętszego Sakramentu / adoracja w ciszy /. Zachęcamy do praktykowania I sobót.
  9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe.
  10. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 3 z Zadziela, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Kępy.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Porządek kolędy w tym tygodniu

Poniedziałek   2.01   od 15.oo

Bytomsko Nadole od p. Janiny Rożnowskiej do p. Michaliny Garbacz

Wtorek   3.01     od  15.oo

Bytomsko Nagórze –od p. Marii i Ryszarda Jędrzejek do p. Anny i Bogusława Juszczyk

Środa   4.01    od 15.oo

1 kapłan    Bytomsko Podlas –od p. Cecylii Tyndel do p. Andrzeja i Rozalii Kępa

2 kapłan    Bytomsko Nagórze –od p. Ewy i Marka Kępa do p. Anny Wrona

Czwartek    5.01    od 15.oo

1 kapłan  Żegocina Pańskie –od p. Mirosława i Grażyny Matras do p. Andrzeja Janiczka

2 kapłan  Żegocina Piechówka od p. Mariana i Józefy Kaleta  do p. Andrzeja Sławęta

Sobota   7.01     od  9.oo

Rozdziele Nizowa  1 kapłan od p. Marii Zamora – drugi od rodziny Józefa i Zofii Sajdak na spotkanie

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI

Umiłowani Diecezjanie!

Wraz z całym Kościołem powszechnym składamy dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posługę papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosłego życia, twórczości i posługi. Z całą pewnością Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowiekiem głębokiej i porywającej wiary, genialnym teologiem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę myśli i nauczania. Jako kardynał należał do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników św. Jana Pawła II. Przy różnych sposobnościach okazywał też wielką życzliwość i szacunek do Polski i Polaków. Jako kardynał odwiedził naszą tarnowską diecezję – uczestniczył 10 maja 2003 roku w jubileuszowych uroczystościach w Szczepanowie z okazji 750-tej rocznicy kanonizacji Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Spuścizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypełnione bezgraniczną miłością do Chrystusa i Kościoła, stanowią mocną inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów Chrystusa.

W najbliższy wtorek, tj. 3 stycznia, będzie sprawowana za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI Msza święta o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wszystkich diecezjan zapraszam do włączenia się w modlitwę w jego intencji. Niech Trójjedyny Bóg, który jest źródłem i dawcą wszelkiego życia, pozwoli mu radować się pełnią chwały zbawionych.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Tarnów, 31 grudnia 2022 r.