NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08. I. 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowe w naszym kościele.

3. Dziś zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie się naszą wiarą.

4. Dzisiaj kończy okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego czyli do święta.

5. Od jutra, Msze św. poranne o godzinie 6.3o

6. Gościmy dzisiaj Kapelę Orły i Przyjaciele. Dziękujemy za piękne kolędowanie.

7. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bełdna, 1 z Bytomska, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Sylwii Sułkowskiej.

10. Zbliża się 20 rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Poręby. z tej okazji 21 stycznia 2023r. / sobota/ organizujemy wyjazd do Ptaszkowej na grób ks. Prałata Antoniego Poręby, tam też w kościele parafialnym modlić się będziemy dziękując za wszelkie dobro jakie dzięki osobie ks. Prałata stało się naszym udziałem. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.15. Planowany powrót około godz. 12.00 Zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Porządek kolędy w tym tygodniu

Poniedziałek   9.01   od 15.oo

Nowa Wieś od p. Jana Zająca do Bogdana i Anny Bielak.

Wtorek   10.01     od  15.oo

1 kapłan Nowa Wieś od p. Heleny i Bronisława Łukasik do p. Urszuli i Sylwestra Bobowskich

2 kapłan Żegocina  Potoki  od 13.oo   od p. Ewy Dziedzic do P. Bernadety Waligóra

Środa   11.01    od 15.oo