22. I. 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na pokrycie ubezpieczenia Kościoła, cmentarza i budynków kościelnych.
  3. Jutro przypada 20 rocz śm Ks. Antoniego Poręby, byłego proboszcza naszej parafii. Dziękujemy wszystkim którzy wczoraj uczestniczyli w wyjeździe do Ptaszkowej na grób ks. Antoniego Poręby. / było ponad 40 osób /
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  5. We środę na godz. 17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w czwartek na 17.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  6. W piątek o godz. 17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.
  7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. .
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo wystąpi Zespół „Dolina Mszanki”, składający się z dzieci i młodzieży.
  2. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna, 1 z Zadziela i 1 z Łąkty Górnej za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  4. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Pączka.
  5. Z Mszy św pogrzebowych zostanie odprawiona 1 Msze św. gregoriańska za śp. Stanisława Kozaka, oraz- kolejna – 4 gregorianka za śp. Alfredę Zatorską.
  6. Oprócz prasy katolickiej, zachęcamy do zabrania darmowego, nowego numeru Kwartalnika Gminy Żegocina, w którym znajdują się najważniejsze informacje z życia gminy i parafii z ostatnich 3 miesięcy, a także harmonogram wywozu odpadów na 2023 rok oraz informacja o zimowym utrzymaniu dróg.
  7. Centrum kultury w Żegocinie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zostać członkami Orkiestry Dętej, na spotkanie z nowym kapelmistrzem, które odbędzie się w następną niedzielę, 29. stycznia o godz. 12.3o w sali widowiskowej Centrum Kultury.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Porządek kolędy w tym tygodniu

Niedziela  22.01    od 14.oo

1 kapłan  Przybyszówka  blok  1, 2, 3

Poniedziałek   23.01   od 14.oo  1 kapłan Żegocina Góry od p. Marii Gajewskiej – 2 kapłan od 13.oo od p. Krystyny i Władysława Dudziak – na spotkanie