29 I 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Od jutra na czas ferii, tj. dwa tygodnie Msze św. poranne o godz. 7.oo
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  4. We wtorek na okolicznościowe spotkanie na plebanii, na godz. 18.oo, zapraszamy Radę Parafialną oraz Parafialny Caritas.
  5. W czwartek, 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 6.3o, 8.3o, 11.oo i 17.oo. Tego dnia na wszystkie Msze św. przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Aby nie pochlapać posadzki prosimy na gromnice założyć kapturki. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych (karmelitanki w Tarnowie, bernardynki w Zakliczynie, klaryski w Starym Sączu).
  6. W piątek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszach Świętych obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlitwą i ofiarami wspomagamy misje. Bardzo prosimy- spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. Do chorych udamy się w piątek – wszyscy kapłani od 8.3o.
  8. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu / adoracja w ciszy/. Wszystkich zachęcamy do praktykowania I sobót.
  9. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  10. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wyrażamy Wam wdzięczność za życzliwe i otwarte przyjęcie nas, kapłanów, w Waszych domach. Chcemy Was zapewnić, że nieustannie jesteście obecni w naszych kapłańskich modlitwach i duszpasterskiej trosce. Polecamy Panu Bogu wszystkie Wasze sprawy rodzinne i zawodowe. Niech Bóg spełnia Wasze szlachetne pragnienia i plany. Niech Maryja i nasz Patron św. Mikołaj opiekują się Wami na co dzień i niech wypraszają u Jezusa wszelkie dary i łaski. Dziękujemy za złożone ofiary, które w części przeznaczymy na diecezjalną Caritas, Wyższe Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów. W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy przy okazji kolędy, każdy z kapłanów odprawi Mszę św.
  11. Od juta. 30 I, przez 5 dni odbywać się będą rekolekcje „ 5 kroków z Maryją” dla DSM-u i wszystkich chętnych dziewczynek, które chciały by dołączyć do wspólnoty. Zajęcia organizowane będą w salkach parafialnych od 9.oo – 12.oo. Więcej informacji u animatorek DSM-u. Serdecznie zapraszamy.
  12. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Barbary Kępa.
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.