12 II 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii.
  3. Od jutra Msze św. poranne o godz. 6.3o.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  5. We wtorek na godz. 17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w środę na 17.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  6. W czwartek o godz. 17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  7. W piątek na nabożeństwo wieczorne zapraszamy uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. W ostatni poniedziałek Turcja i Syria zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Szczególnie trudna sytuacja panuje w Syrii, państwie, które jest wycieńczone ponad 10-letnią wojną, kryzysem ekonomicznym, emigracją, dlatego za tydzień przed Mszami Św. będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bełdna,2 z Bytomska, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jerzego Bilskiego.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Mateusz Stanuch, s. Kazimierza i Henryki, zam. Wojakowa oraz Anna Paruch, c. Andrzeja i Zofii, zam. Rozdziele
  • Marek Rynkar, s. Henryka i Marii, zam. Pilzno oraz Magdalena Stańdo, c. Zbigniewa i Grażyny, zam. Żegocina
  • Jakub Gomułka, s. Macieja i Agnieszki, zam. Bytomsko oraz Renata Dziedzic, c. Wojciecha i Barbary, zam. Żegocina Zapowiedź II
  • Dawid Nowak, s. Stanisława i Grażyny, zam. Zadziele oraz Magdalena Paszkot, c. Zbigniewa i Renaty, zam. Rozdziele
  • Bartłomiej Stec, s. Tadeusza i Jolanty, zam. Bochnia oraz Natalia Orzeł, c. Jarosława i Barbary, zam. Rozdziele Zapowiedź I
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.