III Niedziela Wielkiego Postu

12 III 2023

1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii.
  2. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa- prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  3. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.oo / dla dzieci / 17.3o oraz o 19.oo. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W czwartek – nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W piątek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  7. W sobotę w Rozdzielu o godz. 17.oo Msza św. połączona z Oratorium Męki Pańskiej wraz z orkiestrą kameralną i chórem zespołu MISERICORDIES. Serdecznie zapraszamy władze samorządowe, druhów strażaków oraz wszystkich, którym nie są obojętne losy naszej Ojczyzny, bowiem Msza ofiarowana będzie o pokój w Ojczyźnie i na świecie, o światło Ducha Św. dla rządzących, w intencji służb mundurowych, szczególnie za strażaków naszej Gminy.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. dr Piotr Kaczmarek, rektor Seminarium Duchownego w Łowiczu. Program rekolekcji można pobrać wychodząc z Kościoła. Jest również w gablotach i na stronie internetowej parafii. Za wysłuchanie 3 nauk możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Zachęcamy do zakupu baranków i paschalików w cenie 8 zł..
  13. Bardzo dziękujemy za piątkową całodzienną pracę przy Kościele Panom: Józef Jędrzejek, Marek Jędrzejek, Roman Jędrzejek, Andrzej Mrugacz, Mieczysław Jacak.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Pawła Jachymczaka.
  15. Wójt Gminy zwołuje zebranie wiejskie wyborcze, na którym dokonany będzie wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej: 18 marca / sobota / o godz. 19.oo remiza OSP Bytomsko, oraz 24 marca /piątek / o 17.oo remiza OSP Bełdno.
  16. Sołtysi wsi Rozdziele i Żegocina zawiadamiają mieszkańców o terminie przyjmowania opłat podatkowo-śmieciowych do 15 marca:

– Rozdziele : 13 i 15 marca od 8.oo do 11.3o w szkole i od 16.oo do 19.oo w remizie OSP , w pozostałe dni w domu

– Żegocina : 14 i 15 marca od 9.oo do 16,oo w sali biblioteki w Centrum Kultury. W pozostałych dniach w domu od 12.oo

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.