OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu

26 III 2023

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie
 2. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa– prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
 3. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.oo.
 4. W tym tygodniu, od 29-31 marca zostaną przeprowadzone rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Wygłosi je – ks. Mateusz Nowak – były wikariusz naszej parafii. Dokładny plan został umieszczony w gablocie, na stronie internetowej oraz podany uczniom podczas szkolnej katechezy.
 5. W najbliższy piątek, 31.03 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.oo, następnie przejdziemy drogą wojewódzką, następnie pójdziemy drogą, obok sklepu „ Jedynka”, zakończymy na Cmentarzu parafialnym. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!! Druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
 6. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na Mszach św. o 7.oo i 8.3o. O godz. 11.oo uroczyste poświęcenie palm przed kościołem, następnie procesja z palmami i Msza św. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Po sumie odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych.
 7. W przyszła niedziele składka jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła i energii elektrycznej. 
 8. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi w naszej parafii w Wielki Wtorek – 4 kwietnia.
 9. Wczoraj 11 kandydatów z naszej parafii, powiększyło grono lektorów. Wyrażamy z tego faktu naszą radość. Dziękujemy rodzicom, a także Ks. Robertowi za prowadzenie LSO.
 10. Wczoraj kontynuowaliśmy prace pielęgnacyjne drzew wokół Kościoła z wykorzystaniem zwyżki, a także prace przy czyszczeniu rynien Kościoła. Dziękuję za w/w prace Panom: Tomasz Barczyk z Konic oraz Andrzej Wolak z Górczyny. Dziękujemy również za pomoc druhom strażakom.
 11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Pawła Bilskiego.
 14. Grupa Teatralna ODEON oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zapraszają na spektakl „Gość oczekiwany”, który zostanie wystawiony w sali widowiskowej CKSiT w niedzielę 2 kwietnia oraz w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 17:00. To uniwersalny w swej wymowie spektakl, będący przypowieścią o wierze, nadziei i pokorze. Serdecznie zapraszamy.
 15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: 
 •  Agnieszka Zoch, zam. Żegocina oraz Iandolo Gabriele, zam. Avellino, Włochy
 • Anna Ptaszek, c. Józefa i Małgorzaty, zam. Żegocina oraz Tomasz Kulig, s. Jana i Elżbiety, zam. Łapanów
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.