ROZPOCZĘŁY SIĘ WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE  

W IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęły się w naszej parafii  rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. dr Piotr Kaczmarek, rektor Seminarium Duchownego w Łowiczu. Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb  serdecznie powitał Księdza Rekolekcjonistę w naszej wspólnocie parafialnej. Nam wszystkim parafianom życzył, aby ten święty czas ćwiczeń duchowych był dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Panem Bogiem, oraz przemiany naszego życia. W Kościele katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare (niedzielą radości). Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite” (Raduj się, wesel się Jerozolimo). W niedzielę Laetare w czasie mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego.  Tradycja niedzieli Laetare sięga początków chrześcijaństwa.  Od XVI wieku ten dzień zwany jest również „Niedzielą Róż”.

 Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naukach rekolekcyjnych i nabożeństwach.