WIELKA  SOBOTA

Wielka Sobota – to przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia, poprzedzający święto Zmartwychwstania. W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Od wczesnych godzin rannych katolicy adorują Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Tradycyjnie przy Grobie Pańskim czuwają ministranci, lektorzy  DSM, również druhowie strażacy. Tradycyjnie w tym dniu, przed południem błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.  Po zapadnięciu zmroku odprawiana jest msza Wigilii Paschalnej, na która składa się: Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna, w czasie której piękne kazanie wygłosił ks. Proboszcz Bogusław Pasierb. Rezurekcyjną mszę świętą uświetniła Orkiestra CKSiT w Żegocinie w nowym składzie i z nowym kapelmistrzem. Uroczystym ogłoszeniem całemu światu radosnej wieści o zmartwychwstaniu Pana była procesja rezurekcyjna. W tym roku odbyła się ona ulicami Żegociny i zgromadziła ogromną liczbę parafian i gości. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w naszej parafii Triduum Paschalnego i Mszy Rezurekcyjnej z głębi serca dziękujemy.