NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.04.2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe, a także za ofiary złożone na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  2. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian na wyjątkowe nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, które rozpoczniemy o godz. 14.3o. Za odmówienie dzisiaj Koronki można zyskać odpust zupełny.
  3. Zachęcamy także odmawiania indywidualnie czy też w gronie rodziny Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za bezinteresowną pomoc potrzebującym w naszej parafii- dzień dzisiejszy to ich święto.
  4. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  5. W czwartek o godz.18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W czwartek na godz. 18.oo zapraszamy uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  7. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny i 1 z Zadziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Rozpoczęliśmy prace porządkowe przy placu obok Kościoła. Chcemy po uporządkowaniu wykonać nowe nasadzenia drzew i krzewów. Dziękuję za wczorajszą pracę p. Karolowi Piechowi i za użyczenie koparki i samochodu, jak również p. Markowi Jędrzejkowi za pracę. Słowa podziękowania kieruję do p. Jana Burkowicza z Łąkty za pracę przy Kościele i za wielką życzliwość.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Tyca.
  11. Grupa Teatralna oraz Centrum Kultury zapraszają na spektakl „Gość oczekiwany”, który zostanie wystawiony dzisiaj o godzinie 17:oo.
  12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kamil Rozum, zam. Bytomsko oraz Karolina Kutaj, zam. Dąbie

– Maciej Waligóra, zam. Żegocina oraz Barbara Krawczyk, zam. Pasierbiec

– Krzysztof Rogólski, zam. Kokuszka oraz Joanna Krawczyk, zam. Bytomsko

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.