III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

23.04.2023

1. Jutro uroczystość ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a we wtorek święto św. Marka , Ewangelisty.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy młodzież kl. VIII na wieczorne nabożeństwa w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin we wtorek od godz. 17.oo
  3. W czwartek o godz. 18.oo młodzież z Kamionnej i Żegociny przyjmie z rąk Ks. Biskupa Artura Ważnego sakrament bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy za tych młodych ludzi by byli odważnymi świadkami Chrystusa. Na Mszy św. zbierana będzie składka na fundację Jerzego Ablewicza. Ofiary przeznaczone są dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  4. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w środa na 18.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W piątek 28 kwietnia na godzinę 8.oo serdecznie zapraszamy na Mszę Św. wszystkich tegorocznych maturzystów. Będziemy dziękowali Bogu za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się dla nich roku szkolnym i prosili o dary Ducha Św. na czas zbliżających się matur i wyboru właściwej drogi życiowej.
  6. W piątek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Rozdziela, 2 z Bytomska, 1 z Konic i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
  11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kamil Rozum, zam. Bytomsko oraz Karolina Kutaj, zam. Dąbie

– Maciej Waligóra, zam. Żegocina oraz Barbara Krawczyk, zam. Pasierbiec

– Krzysztof Rogólski, zam. Kokuszka oraz Joanna Krawczyk, zam. Bytomsko

1. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie 2 gregorianki za śp. Marię Bilską, 2 gregorianki za śp. Jana Janiczka, 2 gregorianki za śp. Mariana Guzika oraz 6 gregorianek za śp. Marię Stach.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna akcja „Gramy dla tym razem dla 4 letniej Zuzi Tarkowskiej z Żegociny. Organizatorzy, Stowarzyszenie Żegocina Od Nowa, serdecznie zapraszają wszystkich parafian do pomocy dziewczynce. W związku z organizacją pojawią się pewne utrudnienia, za które z góry przepraszamy: Już od popołudnia w sobotę zamknięte zostaną wszystkie parkingi w górnej części Żegociny tj. od CKSiT aż do kościoła. Dla wiernych pozostanie parking przy kościele. Prosimy w miarę możliwości o przyjście na msze pieszo. Tak jak w zeszłym roku będą kursować busy z Bytomska, Bełdna i Rozdziela. Impreza rozpocznie się kiermaszem ciast, produkty będzie można zakupić po każdej Mszy Św.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.