V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

07.05.2023

1. Jutro będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: wszelkiego błogosławieństwa i opieki swego Patrona.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo.
  3. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela, a w środę na 18.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  4. Od najbliższego piątku powracamy do całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Marii Juszczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Rozalii Bilskiej.
  5. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci kl. IV wraz z rodzicami. Po Mszy św. próba przed rocznicą I Komunii Św. Natomiast od 17.oo będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. dla dzieci i ich rodziców.
  6. W sobotę, 13 maja, o godz. 18.oo – rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo – rocznica I Komunii świętej.
  8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace remontowe w naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy p. Radosława Waligóry.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kacper Bulanda, s. Marka i Agaty, zam. Żegocina oraz Klaudia Olchawa, c. Krzysztofa i Haliny, zam. Kraków

– Bartłomiej Kłósek, s. Stanisława i Teresy, zam. Trzciana oraz Justyna Matras, c. Jana i Czesławy, zam. Żegocina

– Maciej Juszczyk, s. Krzysztofa i Beaty, zam. Żegocina oraz Agata Jajecznica, c. Tadeusza i Krystyny, zam. Kraków.   Zapowiedź II

– Dominik Tracki, s. Stanisława i Anny, zam. Szczawinek oraz Justyna Jędrzejek, c. Jana i Teresy, zam. Rozdziele

– Łukasz Kasperczyk, s. Władysława i Anny, zam. Łapczyca oraz Magdalena Sądel, c. Wojciecha i Brygidy, zam. Żegocina

– Marcin Odroniec, s. Jerzego i Walerii, zam Rozdziele oraz Justyna Jabłońska, c. Mirosława i Grażyny, zam Laskowa   Zapowiedź I

1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Liszka. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.