VII NIEDZIELA  WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

21. 05. 2023

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa,
  2. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III. Do I Komunii Św. przystąpiło 41dzieci. Pamiętajmy w modlitwach o najmłodszych parafianach prosząc, by Eucharystyczny Jezus był zawsze ich Przyjacielem. Polecajmy też ich rodziców, by zawsze byli świadkami wobec swych dzieci przyjaźni z Chrystusem. Dzieci te rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie będą się gromadzić na nabożeństwach majowych o 18.oo
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo.
  4. W piątek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O Pio.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Franciszki Strączek, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Barbary Wolak.
  6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  7. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. Przypominamy, że nasz parafia organizuje kurs przedmałżeński w miesiącu lipcu dla narzeczonych. Informacje na stronie internetowej.
  9. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Konic- Łąkta za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Słowa wdzięczność i kierujemy do Firmy Pana Janusza Dudka z Żegociny za prace przy Kościele, konkretnie za poświęconą dniówkę przy nowym Parkingu. Bóg zapłać.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Mroza.
  13. W piątek 26 maja Dzieci Pierwszo Komunijne jadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic. Wyjazd o godzinie 7.00 z parakingu przy Kościele.
  14. Organizujemy zbiórkę dla Domu Sióstr Dominik Ukrainie. Będziemy zbierać do końca maja obuwie letnie i sportowe / w każdej numeracji /, cienkie kurtki, pościel. Rzeczy nie muszą być nowe, ale wyprane i w miarę dobrym stanie, mogą być również konserwy.
  15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Małgorzata Kozak, c. Jana i Marii, zam. Żegocina oraz Bartłomiej Mrugacz, s. Józefa i Ireny, zam. Łąkta

– Aneta Puto, c. Krzysztofa i Anny, zam. Cichawka oraz Dawid Kaczmarczyk, s. Marka i Bogumiły, zam. Bytomsko

– Gabriela Dudek, Ireneusza i Małgorzaty, zam. Rozdziele oraz Jacek Stańdo, s. Mieczysława i Marii, zam. Żegocina    Zapowiedź I

1. W najbliższym czasie w ramach budżetu obywatelskiego Wasze domy odwiedzą koordynatorzy w celu zebrania podpisów w związku z projektem aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży z naszego regionu. Zachęcamy do włączenia się w akcję.
  2. W minioną niedzielę zmarła Siostra Barbara Szewczyk pochodząca z Rozdziela. Wstąpiła w 19 roku swojego życia do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Serca NMP. Przez ostatnie 59 lat przebywała w Klasztorze w Leżajsku. Przeżyła 96 lat. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu……
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.