11. 06. 2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii.
  2. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  3. Przypominamy, że 14 czerwca / środa / o godzinie 15.30 odbędzie się w parafialnym kościele egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII z Bytomska i Rozdziela, a o 16.30 uczniów z Żegociny. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica.
  4. W najbliższy czwartek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Jednak ze względu na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zostanie ono przeniesione na następny czwartek.
  5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłana otrzymały Jezusowe błogosławieństwo.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Anny Wrona, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Stanisławy Leśniak.
  7. W piątek 16 czerwca po wieczornej Mszy świętej w kościele spotkanie informacyjne dla ministrantów, lektorów i dziewcząt z DSM, zapisanych na wyjazd w Bieszczady w dniach 26.06.2023 – do 30.06.2023. Bardzo prosimy o obecność jednego rodzica.
  8. W przyszłą niedzielę W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki bardzo prosimy parafialną Caritas.
  9. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy. Dziękujemy druhom Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji i troskę o noszenie baldachimu. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przychodzili ze swoimi małymi dziećmi! Gorąco dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze polowe. Pięknie przystrojone ołtarze były świadectwem wiary i znakiem wdzięczności Panu Bogu za Jego dary i łaski. Dziękujemy wszystkim, którzy nosili figury, feretrony. Dziękujemy DSM, LSO. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Waszymi Domami i Rodzinami. Niech Was strzeże i broni moc samego Chrystusa.
  10. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  11. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.00.
  12. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust „ Pod Lipami” o godz. 11.oo.
  13. Msza Święta na cmentarzu odbędzie się 1 lipca, w sobotę o godzinie 16.oo. W związku z Mszą św. uporządkujmy groby naszych bliskich oraz ich otoczenie. Natomiast do porządkowania cmentarza bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dwie dziesiątki P. Barbary Kępa oraz P. Eugeniusza Adamczyka.
  14. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  15. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  16. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Stanisława Wolaka.
  17. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Natalia Adamczyk, c. Jana i Elżbiety oraz Rafał Kaim, s. Stanisława i Antoniny, zam. Słopnice
  • Karolina Juszczyk, c. Jana i Elżbiety, zam. Bytomsko oraz Mateusz Janas, s. Kazimierza i Jadwigi, zam. Królówka,
  • Angelika Paruch, c. Leszka i Jolanty, zam. Rozdziele oraz Marek Dębski, s. Mirosława i Anny, zam. Tymbark Zamieście,
  • Patryk Rogala, zam. Rozdziele oraz Angelika Śliwa, zam. Słopnice
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.

Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż