DRUGA PROCESJA FATIMSKA

„Drugie spotkanie z dziećmi przypadało na uroczystość św. Antoniego, patrona fa­timskiej parafii (chodzi o św. Antoniego Padewskiego, który urodził się w Lizbonie i jest czczony w całej Portugalii). Był to dzień parafialnego odpustu, na któ­rym zgromadzili się wszyscy mieszkańcy wioski. Wieść o objawieniach rozniosła się już po okolicy i tego dnia w dolinie Cova da Iria zgromadziło się około pięćdziesięciu osób. Matka Najświętsza pojawiła się zgodnie z daną obietnicą i powiedziała: Chcę, żebyście przyszły tutaj trzynastego dnia przyszłego miesiąca, żebyście codziennie odmawiały różaniec.(…)Pan Jezus  pragnie ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Potem Maryja otworzyła dłonie, z których spłynęło światło. W nim dzieci ujrzały siebie tak, jak gdyby były pogrążone w Bo­gu. Hiacynta i Franciszek wydawali się stać w części światła, któ­re wznosiło się do nieba, natomiast Łucję otaczały promienie spływające w dół. Przed prawą dłonią Maryi dzieci zobaczy serce, w które były wbite ciernie. Dzieci zrozumiały, że jest to Niepokalane Serce Maryi, znieważane przez grzechy ludzkości żą­dające zadośćuczynienia”

13 czerwca 2023 r.  o 18.00 w naszej parafii  po Mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra, ks. Roberta i ks. Jana, rozpoczęła się II Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr, różaniec odmawiały siostry z Róży Różańcowej Św. Rity, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety i mężczyźni.  Pogoda dopisała, więc  procesja zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.