18. 06. 2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.00.
  3. W czwartek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  4. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży z ZS im. Św. Jadwigi w piątek o godz. 8.oo., natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej z Żegociny, Bytomska i Rozdziela o godz. 10.00. Zapraszamy P Wójta, nauczycieli, wychowawców, rodziców i dziadków. Spowiedź św. przed zakończeniem roku codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  5. W piątek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Grażyny Kukla, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Danuty Pietrzyk.
  7. Dziękujemy 2 dziesiątką Barbary Kępa i Eugeniusza Adamczyka za wczorajszą pracę przy porządkowaniu cmentarza, za liczną obecność. Lista osób pracujących przy cmentarzu podana jest na stronie internetowej parafii. Pracowali: Dziesiątka Barbary Kępa – Henryk Pytel, Bernadetta Waligóra, Krzysztof Waligóra, Katarzyna Janiczek, Monika Janiczek, Barbara Kępa, Magdalena Rynkar, Wiesław Majerski, Ewa Dziedzic, Barbara Waligóra, Genowefa Mroczek, Jerzy Pączek, Mirosław Pączek, Edyta Adamczyk. Dziesiątka Eugeniusza Adamczyka – Adam Gawłowicz, Józef Cholewa, Zbigniew Pączek, Elżbieta Rosiek, Paweł Dziedzic, Beata Dudzic, Jan Wrona, Adam Szpilka, Kamil Zapiór, Józef Giza.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny i z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Wolaka.
  11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Natalia Adamczyk, c. Jana i Elżbiety oraz Rafał Kaim, s. Stanisława i Antoniny, zam. Słopnice
  • Karolina Juszczyk, c. Jana i Elżbiety, zam. Bytomsko oraz Mateusz Janas, s. Kazimierza i Jadwigi, zam. Królówka
  • Angelika Paruch, c. Leszka i Jolanty, zam. Rozdziele oraz Marek Dębski, s. Mirosława i Anny, zam. Tymbark Zamieście,
  • Patryk Rogala, zam. Rozdziele oraz Angelika Śliwa, zam. Słopnice Zapowiedź II
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.