16 lipca 2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Benedykta, misjonarza kombonianina, który dzisiaj głosi Sowo Boże.
3. Witamy Wszystkich Gości wypoczywających w Naszej Parafii na wakacjach, życzymy udanego wypoczynku, dobrej pogody i poznania wielu ciekawych miejsc. Zapraszamy Wszystkich na nabożeństwa w Naszej Świątyni.
4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
5. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Rozalii Bilskiej, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Bożeny Piwowarczyk.
7. W przyszłą niedzielę – błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa-patrona kierowców- po Mszach o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45.
8. W przyszłą niedzielę w Rozdzielu odpust ku czci św. Jakuba, Apostoła. Suma odpustowa o godz. 10.oo.
9. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
10. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy różańcowej każdego chętnego, poszczególne rodziny, Róże Różańcowe. Zapisy na poszczególne tygodnie w zakrystii.
11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Zbigniewa Kukli.
14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
–  Paweł Janiczek, s. Stanisława i Anny, zam. Żegocina oraz Patrycja Dziedzic, c. Marka i Renaty, zam. Bytomsko
–  Marcin Kukla, s. Mirosława i Doroty, zam. Laskowa oraz Dominika Krawczyk, c. Janusza                 i Marty, zam. Rozdziele
– Michał Matlęga, s. Jerzego i Barbary, zam. Bytomsko oraz Izabela Rosiek, c. Kazimierza i Elżbiety, zam. Żegocina
– Patryk Wójcik, s. Stefana i Jolanty, zam. Wysokie oraz Katarzyna Sajdak, c. Henryka i Agaty, zam. ŻegocinaZapowiedź II
15. Wszystkim Parafianom  i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.