III  PROCESJA  FATIMSKA

13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Maryja powiedziała:

“ Serce moje otoczone jest cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. (…) Oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy:

1. przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź,
  2. przyjmą Komunię świętą,
  3. odmówią jeden Różaniec
  4. i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego ma to być „pięć sobót” wynagradzających, a nie dziewięć lub siedem na cześć Matki Bożej Bolesnej?

„Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.

Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

13 lipca 2023 r.  po Mszy  św.  celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Stanisława Szczygła i ks. Piotra Klóskę rozpoczęła się III Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr, różaniec odmawiały siostry z Róż Różańcowych, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety i mężczyźni .  Pogoda była pochmurna, ale  procesja jak co miesiąc zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć