16 lipca 2023

1. W dniu dzisiejszym, po Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45 zostaną pobłogosławione samochody z okazji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać breloczek do kluczyków, a złożone przy okazji ofiary zostaną przekazane dla fundacji MIVA, która wspiera misjonarzy w krajach misyjnych po przez zakup dla nich pojazdów.
  2. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W piątek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Franciszki Strączek, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Barbary Wolak.
  6. Zapraszamy dzisiaj do Bytomska na „ Piknik Rodzinny”- „ Razem dla Frania” . Rozpoczęcie o godz. 15.oo- plac przy szkole w Bytomsku.
  7. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  8. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar materialny dla naszej świątyni w postaci monitoru dla LSO i DSM-u, jak również za nowe dzwonki i i gong. Bóg zapłać. Dziękujemy P. Janowi Burkowiczowi za pomoc w zakupie i zamontowanie monitoru.
  9. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która odprawiana jest odmawiana w naszej świątyni od wtorku do soboty o godz. 17.3o. W tym tygodniu modlić się będziemy „ o wszelkie łaski dla osób starszych, naszych rodziców i dziadków. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Krzysztofa Wolaka.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Michał Kępa, s. Andrzeja i Rozalii, zam. Bytomsko oraz Katarzyna Stachowicz, c. Andrzeja i Anny, zam. Porąbka k. Dobrej

– Przemysław Dudzic, s. Artura i Beaty, zam. Bełdno oraz Oliwia Tobiasz, c. Władysława i Barbary, zam. Lipnica Górna,

– Paweł Olchawa, s. Henryka i Teresy, zam Nowy Sącz oraz Aneta lepianka, c. Jerzego i Janiny, zam Żegocina    Zapowiedź I

1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Jan Kmiecik. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…..
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.