SIOSTRA MONIKA PŁAWECKA O SWOIM POWOŁANIU

W niedzielę 23 lipca w naszej parafii o swoim powołaniu w czasie mszy świętych mówiła nasza rodaczka Siostra Monika Pławecka pochodząca z Rozdziela, która 9 lipca o godz. 10.3o w Poznaniu  przyjęła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej.  Po dziewięciu latach formacyjnego przygotowania i wsłuchiwania się w Słowo Boga, s. Monika odpowiedziała miłością na odwieczną Miłość.  Zewnętrznym znakiem tej wewnętrznej decyzji było podpisanie przez Siostrę dokumentu złożenia ślubów i pozostawienie go na ołtarzu przez całą Ofiarę Eucharystyczną – jest to symboliczny wyraz oddania całego życia Umiłowanemu i gotowości do złożenia ofiary z samej siebie. Następnie odmówiona została nad Siostrą modlitwa błogosławieństwa, po której odbył się obrzęd wieczystych zaślubin s. Moniki z Jezusem Chrystusem. Znakiem, który temu towarzyszył, było przyjęcie przez Siostrę obrączki będącej symbolem miłości i wierności. Świadkami tego wydarzenia były współsiostry oraz rodzina i przyjaciele s. Moniki, którzy licznie zebrali się, aby współdzielić z nią radość pójścia za Chrystusem. Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae) – międzynarodowy instytut zakonny, któremu początek dała św. Aniela Merici, zakładając w 1535 w Brescii Towarzystwo św. Urszuli. Misją zakonu jest ewangelizacja przez wychowywanie i nauczanie, przede wszystkim dzieci i młodzieży.. Wyrażamy ogromną radość, ale i polecamy jej osobę waszej modlitwie.