Przyznano dotacje na ratowanie zabytków

Rada Powiatu Bocheńskiego podjęła uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu powiatu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji. W tym roku przekazano na ten cel 150 tysięcy złotych.– „Z tegorocznej dotacji skorzystało 9 podmiotów wśród których znalazły się gmina, parafie, stowarzyszenia i osoby prywatne, a wśród nich m. in. bocheńska Bazylika i Kościół w Żegocinie oraz Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej”— wyjaśnia starosta Adam Korta.  Staraniem Księdza Proboszcza nasza parafia otrzymała na „Remont konserwatorski pokrycia dachu nad nawami bocznymi kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja w Żegocinie – 28 000 zł”.