10 września 2023

1. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe – konkretnie na prace przy wymianie instalacji elektrycznej w naszym kościele. Od poniedziałku jedna firma rozpoczyna prace na dachach bocznych naw, a druga rozpoczyna prace właśnie przy wymianie instalacji elektrycznej w naszym Kościele.
  2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania Katolickiego i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach.
  3. Od jutra będą dodatkowe Msze św. o godz. 7.oo – od poniedziałku do czwartku
  4. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W środę, 13 września, nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
  6. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je. Prosimy również, aby dbać o krzyże przydrożne. O godz. 17.3o będzie Droga Krzyżowa, po niej Msza św.
  8. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Stanisławy Kępa, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Stanisławy Ziółkowskiej.
  9. W najbliższą sobotę o godz. 6.oo sprzed Kościoła, wyruszamy na pieszą pielgrzymkę do Limanowej. W czasie Mszy św. o godz. 11.oo będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej parafii. Zapraszamy do pielgrzymowania dzieci, młodzież i dorosłych.
  10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o 13.3o.
  11. Za tydzień – Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września.
  12. W przyszłą niedzielę przed Mszami zbiórka do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Rektor uczelni prosi o zrozumienie i ofiarność. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  13. W sobotę 23 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Górę św. Anny, do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim i na zamek w Mosznej. Koszt 100 zł przy grupie 50 osobowej. Zapisy z wpłatą w zakrystii do 17 września.
  14. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, pytajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Również nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: m in. liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy DSM, KSM, schola muzyczna – które po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność. Bardzo zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

Spotkania:

• w piątek o 19.oo Grupa Apostolska
  • w sobotę o 9.oo spotkanie DSM, (zapraszamy nowe chętne dziewczynki),
  • o 9.oo spotkanie chłopców chętnych do służby przy ołtarzu oraz ministrantów, o 10.oo lektorów.
  • także scholii parafialnej odbędzie się 14 września (czwartek) po Mszy św. wieczornej w salce na plebani.
  1. Zapraszamy przede wszystkim ministrantów i lektorów do powrotu do służenia. Obecność ministrantów i lektorów przy ołtarzu również w dni powszednie jest miernikiem życia religijnego parafii oraz pobożności naszych rodzin. W tej sprawie liczymy bardzo na współpracę z rodzicami. Przy okazji, chcielibyśmy także, aby powstała grupa lektorów – mężów i ojców, matek i żon, którzy będą niedzielnym czytaniem Pisma św. i śpiewem psalmów wielbić Boga.
  2. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która jest odmawiana w naszej świątyni przez cały tydzień o godz. 17.3o. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  3. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  4. Bardzo dziękujemy P. Witoldowi Czamara oraz Dawidowi Czamara za całodniową pracę przy Kościele.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinie z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  6. P Wójt Gminy Żegocina informuje o harmonogramie zebrań wiejskich :

16 września / sobota / o godz. 19.oo w Remizie OSP w Bełdnie

24 września / niedziela / o godz. 17.oo w Sali Centrum Kultury w Żegocinie

1. Sołtys Żegociny zawiadamia mieszkańców o terminie przyjmowania opłat podatkowo śmieciowych do 15 września. W dniu 15 .09 w godz. od 9.oo do 14.oo przyjmował będzie w sali biblioteki w Centrum Kultury, w pozostałych dniach w domu.
  2. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Łękawy.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.