V PROCESJA FATIMSKA

13 września 1917 roku – coraz większe tłumy gromadziły się w Cova da Iria nieopodal Fatimy. Troje pastuszków, których Maryja wybrała na swoich pośredników z trudem przeciskało się przez gęstniejący tłum. Od pięciu miesięcy Matka Boża przychodziła, by wskazać ludziom drogę, którą należy podążać, by pokój zapanował na świecie.

13 września 2023 r.  o 18.00 w naszej parafii  po Mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra, ks. Proboszcza, ks. Roberta i ks. Jana  rozpoczęła się V Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr. Różaniec odmawiały kobity z Róży Różańcowej Pani Marii Wrona. Figurę  tradycyjnie nieśli druhowie strażacy oraz ojcowie i matki. Na placu GS wiernym udzielono błogosławieństwa,  ks. Piotr podziękował wszystkim za liczny udział w procesji.  Pogoda dopisała, więc  procesja zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.