24 września 2023

1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  2. W środę o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie Zapraszamy.
  3. W czwartek, o godz. 15.oo, zapraszamy na modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się przed Kościołem o godz. 15.oo, aby odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. Będziemy modlić się szczególnie o pokój na świecie. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
  4. W piątek nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Marii Juszczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Zofii Juszczyk.
  6. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która jest odmawiana w naszej świątyni przez cały tydzień o godz. 17.3o. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  7. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 rodzinom z Rozdziela, 1 z Bełdna, 1 z Konic za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Strączka.
  10. W sobotę 21 października jednodniowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Koszt 80 zł przy grupie 50 osobowej. Zapisy z wpłatą w kancelarii.
  11. Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie prowadzi zbiórkę działających i zepsutych telefonów komórkowych, smart fonów, tabletów i laptopów. Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć budowę studni głębinowych w Czadzie. Zbiórka potrwa do końca października. Zużyte przedmioty można przynosić każdego dnia do zakrystii.
  12. Spotkania:

– w czwartek o 18.3o – parafialna schola parafialna

– w piątek o 19.oo Grupa Apostolska

– w sobotę o 9.oo spotkanie DSM, ( zapraszamy nowe chętne dziewczynki, także

–  w sobotę o 9.oo spotkanie ministrantów,

–  w sobotę o 10.oo spotkanie aspirantów

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 32 zł.
  3. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć :

– Beata Guzik, c. Antoniego i Marzeny, zam. Rozdziele oraz Łukasz Kępa, s. Andrzeja i Anny, zam. Łąkta Górna

– Sylwia Górka, c. Władysława i Ewy, zam. Kamionna oraz Łukasz Czubaj, s. Waldemara i Ewy, zam. Bełdno    Zapowiedź II

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.