22 października 2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na misje święte. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny.
  2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwo różańcowe.
  3. W piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii – spotkanie wszystkich Dziesiętników. Prosimy o obecność.
  4. W piątek o godz.17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.
  5. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Kazimiera Waligóra, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Stanisława Leśniak.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu składka w całej diecezji będzie przeznaczona na budujące się kościoły.
  7. Parafia Św. Mikołaja w Żegocinie oraz Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Żegocinie organizuje w tym roku szkolnym, na początku czerwca kilkudniowa wycieczkę „Zieloną szkołę” w Grecji na wyspie Zakintos dla młodzieży w wieku 10 – 19 lat. Do końca października należy zapisać się u dyrektora Szkoły Podstawowej w Żegocinie – tel. sekretariat 14/61 32 028, jest jeszcze wolnych kilka miejsc.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Korzystajmy codziennie z sakramentu pokuty i pojednania.
  9. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki rozdają ministranci przy wyjściu z Kościoła.
  10. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 11 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Mieczysława Kamionki.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.