PARAFIALNA PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ I WADOWIC

21 października 2023r. 60-cio osobowa grupa parafian udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kościoła w Wadowicach i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach organizowaną przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba. O godz. 9:00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej za Jana Pawła II w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, potem modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Następnie był czas na zwiedzanie wystaw, modlitwę w kaplicach, spacer wokół sanktuarium, wspólne zdjęcie.  W Wadowicach  najpierw pielgrzymi udali się do kościoła, gdzie przy chrzcielnicy, przy której ochrzczony był Karol Wojtyła odmówiono modlitwę, potem był czas na indywidualną modlitwę w kaplicy relikwii Świętego Jana Pawła II lub przed Najświętszym Sakramentem, a następnie zwiedzanie  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie znajduje się wiele pamiątek po naszym Wielkim Polaku Papieżu. Na zakończenie pielgrzymki nadszedł czas na kawę i kremówkę. Po czym ze śpiewem na ustach pielgrzymi wracali do parafii. Zapraszamy do galerii zdjęć.