Druga Niedziela Adwentu

10 Grudnia 2023

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową, ku czci św. Mikołaja, który opiekuje się naszą parafią. Zamawiane Msze św. za przyczyną św. Mikołaja, obchodzenie ołtarza na kolanach, udział w nowennie i częste nasze modlitwy, niech będą wyrazem szczególnej czci do tego bardzo popularnego Świętego.
  2. W naszej parafii witamy Ks. biskupa Artura Ważnego, który głosi dzisiaj kazania.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.3o i 17.oo Roraty. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.
  4. W czwartek na godz. 17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W sobotę na godz.16.oo zapraszamy Radę Parafialną, parafialny Caritas oraz Sołtysów na okolicznościowe spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.
  7. W przyszła niedzielę przed Mszami Św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  8. Bardzo prosimy mieszkańców Na dola / str prawa jadąc do Bochni /- Brzeg, Piechówki, Przybyszówki oraz Wiktorówki- o przygotowanie i ubiór choinek do kościoła na nadchodzące święta. Zainteresowani Dziesiętnicy oraz p. Sołtys zostaną o sprawie poinformowani.
  9. Zgodnie z tradycją, o przygotowanie szopki na Boże Narodzenie, bardzo prosimy mieszkańców Nowej Wsi.
  10. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 3 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Andrzeja Kępa.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp. Katarzyna Wiśniowska, l. 89 z Bytomska. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.oo, a także śp. Stanisław Stachoń, l. 77. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.oo. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…..
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.