ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – II DZIEŃ

Zasadnicza uroczystość odpustowa w naszej parafii miała miejsce w śnieżny dzień, niedzielę 10 grudnia 2023 roku. Centralnym punktem uroczystości była suma, która zgromadziła wielu czcicieli Świętego Mikołaja oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu parafii.  Przewodniczył mszy św. ks. biskup Artur Ważny,  który wygłosił także homilię poświęconą Świętemu Mikołajowi, wzorowaniu się na Nim i umiejętności roztropnego dawania prezentów. wraz z nim mszę św. celebrowali księża rodacy: ks. Kazimierz Fąfara (obecnie Proboszcz Parafii w Łososinie Górnej), ks. płk Zbigniew Kępa ( ordynariat wojskowy w Warszawie), ks. Józef Cempura ( pracujący w Słowacji)  oraz ks. Jan Wąchała i ks. Piotr Klóska.  W liturgię Słowa  włączyli się też parafianie. Po mszy świętej ks. biskup udzielił Sakramentu Bierzmowanie młodemu Romowi pochodzącemu z parafii Łososina Górna.  Wręczył także nagrody uczniom Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie – laureatom Parafialnego Konkursu Wiedzy o Parafii i Kościele zorganizowanego z okazji 730 –lecia parafii. Wierni natomiast zgodnie z tutejszą tradycją, mogli obejść ołtarz główny na kolanach. Udających się do domów na placu kościelnym Święty Mikołaj częstował słodyczami.