730 lat parafii – WYSTAWA OKOLICZNOŚCIOWA

W bieżącym roku parafia obchodzi 730 lecie istnienia. Parafianie i goście szczególnie  dziękowali za 730 lat w czasie odpustu parafialnego 6 grudnia oraz 10 grudnia. Dzieci i młodzież również chciały uczcić tę ważną dla parafian rocznicę, toteż wzięły udział w konkursie plastycznym „730 lat Parafii”, którego efekt, dzięki życzliwości księdza Proboszcza,  można było podziwiać w naszym kościele parafialnym. Na wystawie znalazło się 60 prac uczniów klas 1-3 oraz ponad 30 prac  uczniów klas 4-8 ( na szkle, płótnie i kartach A-3). Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w „Konkursie Wiedzy o Parafii i kościele” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie przez Siostrę Barbarę Białas. 13 uczniów w niedzielę 10 grudnia  otrzymało z rąk księdza Biskupa Artura Ważnego cenne nagrody i dyplomy ufundowane przez Księdza Proboszcza,  Dyrektora szkoły oraz samą organizatorkę. Oto laureaci: Joanna Zbyrowska – I miejsce, Natalia Zelek – I miejsce,  Natalia Kępa –II miejsce, Bartosz Odroniec – III miejsce, Przemysław Paruch –III miejsce.  Nagrody pocieszenia i dyplomy  otrzymali także uczniowie za udział. Obydwa konkursy były okazją do pogłębienia wiedzy o historii i czasach współczesnych naszej parafii. Wszystkim fundatorom nagród bardzo dziękujemy, a nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesu i talentu.