Czwarta Niedziela Adwentu

17 Grudnia 2023

1. Dzisiaj ostatnia Msza św. o godz. 13.3o !!! nie ma Mszy św. o godz. 15.oo
  2. Pasterka w naszej świątyni z niedzieli na poniedziałek o 24.oo. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na dzieło Funduszu Obrony Życia dzieci nienarodzonych. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi w czasie Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia. Pasterka w Rozdzielu o 22.oo.
  3. W poniedziałek – Boże Narodzenie. Msze św. będą odprawiane o godz. – 7.oo,8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo !! W Boże Narodzenie mamy obowiązek przyjścia do Kościoła, ponieważ jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu całego roku. !!!
  4. We wtorek św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 7.oo i 8.3o poświęcenie owsa. W święto Szczepana dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz.13.3o. Nie ma Mszy św. o godz. 15.oo !!!
  5. Składka w Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Proszę o ofiarność gdyż te uczelnie katolickie mają wielkie znaczenie dla życia religijnego i kultury katolickiej w naszej ojczyźnie, a utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich.
  6. Również w Święto Św. Szczepana na Mszy Św. o godz. 11.oo zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni. Przyjmijmy ich życzliwie, gdyż ich kolędowanie i trud mają być pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.
  7. Serdecznie dziękujemy za przekazane różne podarunki z okazji św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia i nie tylko, za dary natury i za wszelką życzliwość wobec wszystkich kapłanów. W intencji darczyńców, ofiarodawców odprawiona zostanie Msza św. na Pasterce. Dziękujemy sponsorom za przekazanie słodyczy na odpust oraz Panom: Tomaszowi Barczykowi, Pawłowi Bilskiemu i Dariuszowi Badyli za pomoc Świętemu Mikołajowi przy kościele. Dziękujemy również P. Marii Wrona oraz P. Janowi Zarzyckiemu za prowadzenie Godzinek.
  8. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Na dola / str prawa jadąc do Bochni /- Brzeg, Osiedla nad Parkingiem, Piechówki, Przybyszówki oraz Wiktorówki za przygotowanie i ubiór pięknych choinek do kościoła. Podziękowanie składamy na ręce P. Sołtysa oraz Dziesiętników. Lista osób, zaangażowanych w przygotowanie: Dorota Cichoń, Aneta Dziedzic, Tadeusz Olszewski, Halina Rutkowska, Barbara Dudzic, Katarzyna Dudzic, Andrzej Dudzic, Stansława Gąsiorek, Jan Wach, Reginald Łukasik, Jan Kądziołka, Sławomir Dudzic, Anna Wierzba, Halina Kepa, Władysław Łyduch, Zdzisław Waligóra, Marcin Waligóra, Albert Rzeszowski, Beata Wierzba, Mieczysław Tomkiweicz, Wiesław Jałowiecki, Tomasz Janiczek, Grażyna Mirowska, Jan Łękawa, Zofia Górka, Barbara Waligóra, Stanisław Oliwa.
  9. Parafialna Caritas rozprowadza jeszcze świece na stół wigilijny.
  10. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska i 1 z Łąkty Górnej za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Mieczysława Tomkiewicza.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz prasy katolickiej, zachęcamy do zabrania darmowego, nowego numeru Kwartalnika Gminy Żegocina, w którym znajdują się najważniejsze informacje z życia gminy i parafii z ostatnich 3 miesięcy, a także harmonogram wywozu odpadów na przyszły rok oraz harmonogram zimowego utrzymania dróg.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.