Zakończono remont wewnętrznej instalacji elektrycznej w kościele w Żegocinie

W grudniu odebrano prowadzone od września do listopada w naszym kościele parafialnym pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Tarnowie prace remontowe wewnętrznej instalacji elektrycznej. Wykonana została instalacja oświetlenia, obwodów 1-fazowych i siły obwodów 3-fazowych, oświetlenie zewnętrzne, zasilanie z tablicy TG, instalacja uziemienia wyrównawczego, ochrony przeciwporażeniowej i przeciwprzepięciowej.

ZADANIE PN. REMONT WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W KOŚCIELE W ŻEGOCINIE” ZOSTAŁO DOFINANSOWANE Z BUDŻETU MINISTERSTWA SPRAW WEWNĄTRZNYCH I ADMININSTRACJI

Wykonanie remontu instalacji elektrycznej przyczyni się przede wszystkim do dostosowania zabytkowego obiektu sakralnego do obowiązujących standardów i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości oraz pracownikom kościelnym, ponieważ przestarzała instalacja stanowiła poważne zagrożenie dla życia; podniesienia komfortu pracy organistki i jakości nagłośnienia, a także zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Przeprowadzone prace korzystnie wpłyną na wartość zabytkową całego obiektu, który domaga się szczególnego nadzoru i troski, wymaga nieustannych nakładów inwestycyjnych w celu zabezpieczenia i zachowania substancji zabytku