Święto Św. Szczepana

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na utrzymanie uczelni katolickich- KUL-u i UP JP II.
  2. Dzisiaj o godz. 11:oo uroczyste posłanie kolędników misyjnych .
  3. Dzisiaj dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.3o.
  4. W tym tygodniu Msze św. poranne o godzinie 7.oo.
  5. Przeżywamy Oktawę Narodzenia Pańskiego, którą ubogacają- święta :

– środa, 27 XII, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

– czwartek, 28 XII, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

– sobota 31 XII, Świętej Rodziny- Jezusa, Maryi i Józefa

1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali lub przekazali nam osobiście świąteczne życzenia i inne wyrazy pamięci i życzliwości. Dziękujemy za dary natury.
  2. Serdecznie dziękujemy :

– kapłanom za ofiarną pracę,

– tym wszystkim, którzy tak pięknie uczestniczyli w roratach,

– rodzicom za to, że przyprowadzali swoje pociechy na procesje z lampionami. Bóg zapłać Ks. Piotrowi i Ks. Robertowi za zaangażowanie w prowadzenie rorat.

– dziesiętnikom, za pomoc w rozprowadzeniu opłatków

– mieszkańcom Nowej Wsi, za przygotowanie szopki na Boże Narodzenie.

1. W tych dniach z naszej wspólnoty parafialnej odezli do wieczności śp. Anna Mróz z Bytomska oraz śp. Łukasz Łagosz z Rozdziela… Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…
  2. Od dzisiaj, rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Na kolędę przygotowujemy krzyż, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Starajmy się w miarę możliwości – jeśli to tylko od nas zależy – być obecnym w czasie wizyty duszpasterskiej. Niech jak zawsze odbywa się ona w atmosferze życzliwości. Grafik kolędy będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej Parafii.