KAPELA TREBUNIE TUTKI W NASZEJ PARAFII

Parafia Żegocina  we współpracy z Centrum Kultury w Żegocinie zorganizowała w niedzielę 28 stycznia 2024 r. wyjątkowy koncert kolęd w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła w Rozdzielu. Do wspólnego kolędowania został zaproszony zespół Trebunie Tutki z Białego Dunajca. Trebunie Tutki to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jego styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Ich twórczość została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. Kapelę i  uczestników koncertu oficjalnie powitał Proboszcz Parafii Żegocina ks. Bogusław Pasierb. Wszyscy uczestnicy niedzielnego koncertu kolęd,  oprócz tych tradycyjnych, mogli wysłuchać także kolęd i pastorałek w bardziej nowatorskich aranżacjach. Nie zabrakło również krótkiej scenki z turoniem oraz życzeń noworocznych i obsypywania owsem. Dziękujemy  całej społeczności Rozdziela za pomoc w zorganizowaniu koncertu.